sobota, 30 kwietnia 2011

Rollizm

Zrobic mi portreret to wyzwanie!! czasem jak długo nie zrobię jakiegoś zdjęcia to w akcie rozpaczy rzucam sie na siebie o to efekty Rollizmu tak to nazywam.

Objawy: nieodparta chęć dotyku aparatu który ma minimum 20 lat, nieoparta potrzeba usłyszenia klapnięcia lustra nieporównywalna z żadną inną potrzebą dla ludzi bez objawów Rollizmu czyli dla znakomitej większości populacji. Maniakalna konieczność obserwowania świata na matówce często z otwartymi ustami co jest przykładem regresywnego zachowania i cofania sie do lat wczesnego dzieciństwa - smoczek. I wreszcie konieczność załadowania nowej kliszy i tak cały czas...


Leczenie: objawowe - dawkowanie klisz.

Rokowania: Rollizm jest zaraźliwy. Zagrożenie może wypływać z braku możliwości zakupu klisz - szczególnie tzw. czarnobiałych dla osoby chorej na Rollizm perspektywa wycofania się producentów takich jak Kodak Fuji i Ilford z produkcji klisz jest sytuacją przerażającą. Na taki wypadek planuje sie wydawanie klisz na receptę niestety NFZ jak do tej pory nie wypowiedział sie w sprawie refundacji tych kosztów.

Rollizm - przekaż swój 1% podatku na walkę z Rollizmem!!5 komentarzy:

 1. Ja jeszcze dodałabym kolejny objaw, który czasem obserwuje u siebie, mianowicie irracjonalną potrzebę polizania starych aparatów... Jestem całkiem przekonana, że to jest chore. Dlatego chciałam prosić fundację o objęcie opieki nade mną. Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojego podania ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że ramki na autoportrety już czekają.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale wiesz, że ta choroba jest po primo nieuleczalna, po drugie primo zaraźliwa ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. ja tam znam lekarstwo no to rollenie... stary dąb + młoda goła kobieta ;) należy zwrócić uwagę aby nie pomylić przymiotników - bo wtedy miast wyleczyć się z jednej dojdzie druga choroba... depresją zwana ;) wprawdzie jest ona ujęta w spisie NFZ ale marne to pocieszenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. dla pocieszenia dodam, że podobną chorobę mieli członkowie zespołu limp bizkit... napisali wtedy pieśń "rollin'" i nagrali doń teledysk... nie wiem czy pomogło - ale mogę się dowiedzieć ;)

  OdpowiedzUsuń